Trening mentalny
trening mentalny we wspinaniu - warsztaty
Szkolenie ma na celu rozpoczęcie drogi do stania się wspinaczkowym FIGHTER’em. Trening mentalny obok fizycznego i techniczno – taktycznego odgrywa we wspinaniu jedną z kluczowych ról. Ćwiczenia i techniki trenowane podczas warsztatów pozwolą na otwarte, nastawione na walkę do samego TOPu wspinanie. Tak by nie odpuszczać, gdy jest szansa sięgnąć po realizację wspinaczkowego celu. Obawy przed wspinaczkowymi lotami zejdą na odległy plan, ponieważ uczestnicy będą wiedzieć jak przejąć nad nimi kontrolę. Skalny Fighter to nastawienie, stan, który możemy osiągnąć. Zajęcia prowadzi Łukasz, będący psychologiem sportu mental-line.pl
Trening mentalny we wspinaniu będziemy realizować:
Blok I
- Techniki pozwalające na przełamanie chęci odpuszczenia na drodze, gdy jest szansa zawalczyć oraz sposoby radzenia sobie z frustracją w przypadku niepowodzenia.
- Posługiwanie się technikami kontroli emocji, opanowanie obaw przed ewentualnym odpadnięciem i lotem oraz przed niepowodzeniem, zarówno przed samym wspinaniem oraz podczas wspinania. Emocje towarzyszą naszemu wspinaniu, a umiejętność ich wykorzystywania pozwala wspinanie z większą swobodą i pewnością siebie.
Blok II
- Wykorzystywanie własnego dialogu do wspierania siebie przed i podczas wspinania. Dlaczego to jest tak ważne? Ponieważ, gdy zaplanujemy swój dialog na aktywne wspieranie siebie, staje on po naszej stronie, a prawdopodobieństwo przejścia trudności się zwiększa.
- Koncentrację i uważność. W jakim celu? Wszelkie rozpraszacze, typu hałas, wiatr, ale również nasze myśli wpływają na nasze wspinaczkowe nastawienie. Umiejętności koncentrowania się pozwalają na oderwanie od rozpraszaczy, uważność natomiast pozwala na dystans od tego co nas stresuje i zwiększa naszą wspinaczkową świadomość. Liczy się tylko wspinaczkowe TU i TERAZ i droga do wspinaczkowego FLOW.
Blok III
- Analizowanie spostrzeżenia i budowane świadomości mentalnej sfery towarzyszącej wspinaniu. To ważna umiejętność, bowiem wiele z tego co się dzieje we wspinaniu dotyka przekonań, założonego z góry nastawienia, pewności siebie. To jest element warsztatów, który z opinii uczestników jest równie ważny jak pozostałe.
- Na warsztatach NIE ćwiczymy lotów – pracujemy w innych obszarach, które generują zupełnie inne obawy we wspinaniu, a które w dużej mierze są określane, jako obawy przed lotem i odpadnięciem. W sytuacji społecznej, jaką są warsztaty, z osobami których nie znamy trening lotów powoduje, że otwartość wspinania spada. Pracujemy nad trwałą zmianą w sferze mentalnej wspinania.
Wszystkie szczegółowe informacje na stronie Łukasza na mental-line.pl
Wszystkie szczegółowe informacje na stronie Łukasza na mental-line.pl
zajęcia indywidualne lub dla zespołów
Łukasz prowadzi również zajęcia indywidualne dla osób wspinających się chcących zbudować pewność siebie. Trening mentalny we wspinaniu realizuje w następujących konfiguracjach:
- jedna osoba lub maksymalnie dwuosobowy zespół
- jeden dzień intensywny 8h lub dwa dni pod rząd po 5h
- zajęcia w weekend lub w tygodniu w zależności od preferencji
- miejsce ustalamy wspólnie
W trakcie treningu:
- szukamy elementów, które przeszkadzają we wspinaniu
- szukamy własnych zasobów, które pozwolą zastąpić elementy przeszkadzające
- uczymy się technik, które pozwalają na wspieranie PEWNOŚCI SIEBIE
- wykorzystujemy te techniki podczas wspinania
- omawiamy spostrzeżenia i budujemy własną wspinaczkową rutynę
- podejmujemy próby wspinania On Sight oraz Red Point
Warunki:
- Uczestnik lub uczestnicy mają wiedzę sprzętową i potrafią przy czynnościach wspinaczkowych zachować bezpieczeństwo
- Prowadzą lub podejmują próby prowadzenia dróg
- Cena treningu jest ustalana indywidualnie w zależności od konfiguracji i miejsca
- Zapis poprzez formularz lub telefonicznie
Jeśli jesteś zainteresowany napisz do nas.